Onlangs kondigde Daimler aan fors te willen investeren in China. Daarbij was het wel zo dat de Chinese overheid had laten weten dat autofabrikanten die nu ‘veel’ importeren, meer moeten gaan produceren in China.

Daimler heeft nu aangekondigd om in samenwerking met haar lokale partner, twee miljard euro te investeren in de productie van de Mercedes GLK, enkele kleinere modellen en motoren voor de Chinese markt. Daarnaast zal er een R&D-centrum worden gebouwd. Tot 2015 zal Daimler nog één miljard euro gaan investeren, maar dat zal nog nader worden bepaald.
Dieter Zetsche, Daimlers ceo, heeft laten weten dat Mercedes-Benz meer wil gaan profiteren van de mogelijkheden binnen de snel groeiende automarkt in China. Overigens produceert Daimler al sinds 2006 in China.

Mercedes blokkeerde vorige week nog de onderdeleninkoop. Mercedes-Benz dealers mogen op last van Daimler, geen onderdelen meer uitleveren aan tussenhandelaren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
15 januari 2026
Kreijne neemt Autoschade De Weerd over
15 januari 2026
PHE neemt twee AD-distributeurs over
Meest bekeken berichten
Recente reacties