Onlangs kondigde Daimler aan fors te willen investeren in China. Daarbij was het wel zo dat de Chinese overheid had laten weten dat autofabrikanten die nu ‘veel’ importeren, meer moeten gaan produceren in China.

Daimler heeft nu aangekondigd om in samenwerking met haar lokale partner, twee miljard euro te investeren in de productie van de Mercedes GLK, enkele kleinere modellen en motoren voor de Chinese markt. Daarnaast zal er een R&D-centrum worden gebouwd. Tot 2015 zal Daimler nog één miljard euro gaan investeren, maar dat zal nog nader worden bepaald.
Dieter Zetsche, Daimlers ceo, heeft laten weten dat Mercedes-Benz meer wil gaan profiteren van de mogelijkheden binnen de snel groeiende automarkt in China. Overigens produceert Daimler al sinds 2006 in China.

Mercedes blokkeerde vorige week nog de onderdeleninkoop. Mercedes-Benz dealers mogen op last van Daimler, geen onderdelen meer uitleveren aan tussenhandelaren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
13 mei 2026
Koper elektrische occasion let vooral hierop
13 mei 2026
VWE en Financial Lease Partner bundelen krachten voor samenwerking
13 mei 2026
Omzet Alfen plust 25 procent in eerste kwartaal
13 mei 2026
Veertig jaar Serenco maar ‘pas net begonnen’
Meest bekeken berichten
Recente reacties