In de afgelopen drie jaar is volgens cijfers van de Nationale Politie de hoeveelheid autokraken gedaald met meer dan twintig procent. Preventiecampagnes, gericht op betere bewustwording bij het publiek, werpen hun vruchten af.

Vooral incidentele diefstal is drastisch verminderd; daarentegen is het aandeel ‘op bestelling’ – traditioneel het terrein van professionele bendes – gegroeid. De recente politiecijfers worden onderschreven door de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit. “De trend is wat ons betreft absoluut herkenbaar”, zegt Stavc-directeur Titus Visser. “Het aandeel losliggende spullen, zoals laptops en tassen, neemt af. Maar de diefstal van onderdelen neemt toe.”

Zo blijft er volop vraag naar airbags (4100 in 2012, 5000 vorig jaar) en navigatiesystemen (6800 om 15.000). In totaal registreerde de Nationale Politie in 2012 circa 153.000 diefstallen uit een auto en diefstal van auto-onderdelen; in 2015 waren het er ‘slechts’ 120.500. Behalve aan de grotere bewustwording is de daling ook toe te schrijven aan betere inbraakbeveiliging.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 maart 2026
VASS voegt JAMES Autoservice toe als leverancier
10 maart 2026
Minder Europese registraties in januari, elektrificatie zet onverminderd door
10 maart 2026
Verschil in kosten laden en tanken steeds groter door stijgende brandstofprijzen
10 maart 2026
Gerard ten Buuren adviseur AAG Benelux
10 maart 2026
Omnitech: een servicemodel voor jouw werkplaats van morgen
10 maart 2026
Chinese consument zet de toon
Meest bekeken berichten
Recente reacties