In Europa is een langzame teruggang van het aandeel auto’s met een dieselmotor ingezet. Dat voorspelt onderzoek- en adviesbureau Roland Berger, dat diverse autofabrikanten tot zijn klantenkring heeft.

Deels komt dat door het groeiende aandeel hybrides in het zakelijke segment, waarbij vooral elektrisch en benzine wordt gecombineerd. Daarnaast gaat Roland Berger er van uit dat volledig elektrisch aangedreven auto’s in aantallen toenemen.

Een andere trend is dat naast de groeiende verstedelijking (negatief effect op het aantal veelrijders) ook de gemiddelde jaarkilometrages afnemen. In beide gevallen staat daardoor de keuze voor een auto met een dieselmotor onder druk. Nu gaat de daling weliswaar langzaam, maar ze manifesteert zich wel in alle automodelsegmenten, stellen de onderzoekers.

 

Aandeel diesel nieuwverkoop

  2015 2020 2030
B-segment 36% 33% 26%
C-segment 64% 60% 55%
D-segment 84% 79% 69%
E-segment 50% 44% 37%

ASM | 25072016 | BRON: ROLAND BERGER

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
5 juni 2026
In Memoriam – Jo Rutten (1941 – 2026)
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
Meest bekeken berichten
Recente reacties