Het Duitse centrum voor lucht- en ruimtevaart (DLR) heeft een nieuwe manier gevonden om minder zware, zuinigere en veiligere auto’s te produceren. Het zogenaamde spaceframe van de auto is op basis van een koolstofvezel versterkte kunststof gemaakt.

Het frame is afgeleid uit de vliegtuigbouw en verstrekt de romp dermate dat het de auto in zijn geheel kan dragen. Daarnaast is het 35 procent lichter dan dat van een auto uit de middenklasse en is het met modules geheel naar wens in te delen.

"In de afgelopen drie jaar hebben we een carbonframe als centraal component in het nieuwe ontwerp geïmplementeerd", aldus DLR projectleider Roland Scholl. De tweede generatie van het spaceframe wordt in de komende twee jaar gerealiseerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
19 maart 2026
Aftermarket Academy focust op begrip van automotive aftermarket
19 maart 2026
PPG versterkt marktpositie met overname van EMM
18 maart 2026
Meest waardevaste auto? Deze staat bovenaan bij de ANWB
18 maart 2026
Kia en TotalEnergies samenwerking krijgt een vervolg
Meest bekeken berichten
Recente reacties