De registraties van nieuwe voertuigen in Europa hebben in juni een domper opgelopen van 2,8 procent. Deze dalende trend is al sinds oktober vorig jaar gaande. In totaal zijn er de afgelopen maand 1.201.578 nieuwe auto’s op naam gezet. Het eerste half jaar van 2012 kent een daling van maar liefst 6,8 procent, tot 6.644.829 stuks, ten opzichte van de eerste helft van 2011.

De juni-maand kende in Nederland natuurlijk een flinke opleving door de stormloop op de registraties in verband met de nieuwe belastingregels. Er werden 76.813 nieuwe personenauto’s geregistreerd, 52 procent meer dan in juni 2011. De maanden januari tot en met juni vergeleken zijn er in ons land 1,3 procent meer verkopen geweest tot 332.490 auto’s.

Nemen we de grootste Europese markten onder loep, dan tekent juni een plus van 2,9 procent af voor Duitsland en 3,5 procent voor het Verenigd Koninkrijk. Spanje (-12,1 procent) en Italië (-24,4 procent) zijn de forse dalers. De Franse markt blijft zo goed als stabiel met een min van 0,6 procent.

In het eerste half jaar wisten Duitsland en het Verenigd Koninkrijk het hoofd boven water te houden met respectievelijk een plus van 0,7 en 2,7 procent. Zij presteerden beiden beter dan de eerste helft van 2011. Spanje (-8,2), Frankrijk (-14,4) en Italië (-19,7) lieten het flink afweten.

Download hier het volledige Acea-overzicht van juni >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2025
Derks Bedrijfswagens neemt Autoschade Bert Verweijen over
12 mei 2025
Met korting naar Nationaal Automotive Congres
12 mei 2025
KwikFit-oprichter Tom Farmer overleden
12 mei 2025
Schade door wasstraat. Wie betaalt?
9 mei 2025
Lichter staal van Tata Steel
9 mei 2025
Athlon introduceert slim laden
Meest bekeken berichten
Recente reacties