Pon Holdings, een van de grootste autoconcerns van Nederland, heeft in 2013 de nettowinst bijna zien halveren tot 94 miljoen euro. Het bedrijf wijt de sterke daling aan de ingezakte automarkt maar verwacht in 2014 weer een licht stijgende lijn te noteren.

De teruglopende verkoop van nieuwe auto’s in 2013 in Nederland (17 procent) heeft Pon heftig geraakt. Het bedrijf noteerde een daling van de nettowinst van 165 naar 94 miljoen euro en een daling van het bedrijfsresultaat met 41 miljoen naar 120 miljoen euro. De omzet daalde in zijn geheel met 8 procent tot 6 miljard euro.

Pon is niet alleen actief binnen de automarkt maar ook in de industriële dienstverlening als bouw, scheepvaart, transport en logistiek. Twee derde van de omzet wordt gerealiseerd in de Benelux. In 2014 voorspelt Pon een gematigde omzetstijging en een hoger nettoresultaat. In 2013 sprak het bedrijf dezelfde verwachting uit maar kon die dus niet waarmaken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 april 2026
Genesis opent eerste Europese dealervestiging in Almere
10 april 2026
Arval: Bedrijven niet klaar voor strengere regels verbrandingsmotoren
10 april 2026
CBS: 1 op de 5 auto’s heeft elektromotor
10 april 2026
De eeuwige zoektocht naar het juiste gereedschap
9 april 2026
Recordomzet WashTec in 2025
9 april 2026
Hier krijg je de meeste flitsboetes van Nederland
Meest bekeken berichten
Recente reacties