Het aantal vacatures in de auto- en motorbranche bedroeg in 2018 gemiddeld 4300. Dit is het grootste jaartotaal van deze eeuw, meldt het CBS. In het vierde kwartaal waren er 4600 niet ingevulde banen. Alleen in het tweede kwartaal was dat hoger (4900).

Tekort aan arbeidskrachten in auto- en motorbranche, eerste kwartaal 2019.
Tekort aan arbeidskrachten in auto- en motorbranche, eerste kwartaal 2019.
Veel ondernemers binnen de autosector ondervinden een personeelstekort. Bijna 1 op de 4 ondernemers (23,9 procent) geeft aan dat een tekort aan arbeidskrachten hen belemmert in hun activiteiten. Bij de gespecialiseerde reparaties was dit probleem het hoogst, met bijna 1 op de 3 ondernemers.

Omzetstijging

De omzet in de totale auto- en motorbranche steeg in 2018 voor het vierde opeenvolgende jaar: 4,5 procent, net iets hoger dan in 2017. De hogere verkopen van nieuwe personenauto’s (7 procent) vormden een belangrijke positieve factor. De omzet nam het sterkst toe in de autohandel- en reparatie (6,6 procent), in de gespecialiseerde autoreparatie bedroeg de groei 5 procent. De importeurs van nieuwe personenwagens zagen vorig jaar hun omzet stijgen met 2 procent (2017: 5,5 procent). De auto-onderdelenbranche behaalde volgens het CBS  beduidend minder omzetgroei, namelijk 0,5 procent.

Ondernemersvertrouwen

Omzetontwikkeling auto- en motorbranche in 2018.
Omzetontwikkeling auto- en motorbranche in 2018.
Het CBS signaleert een licht afgenomen ondernemersvertrouwen in het slotkwartaal van 2018, na een lichte stijging een kwartaal eerder. Begin 2019 werd onder de ondernemers een negatieve stemming gemeten (–5,1). In het vierde kwartaal van 2018 was de stemming met 2,7 procent nog positief. Ondanks het negatieve sentiment denkt 33,6 procent van de ondernemers dat de omzet in het eerste kwartaal van 2019 zal toenemen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
30 juni 2025
Dekra viert honderdste verjaardag
30 juni 2025
RAI Vereniging: Zet mobiliteit centraal
30 juni 2025
Clepa presenteert duurzaamheidsmanifest
30 juni 2025
Focus op bandenafzet
27 juni 2025
Formeel akkoord over cao MvT
27 juni 2025
123Ruit toont ambitie in MVO-jaarverslag
Meest bekeken berichten
Recente reacties