De Duitse onderdelenfabrikant Mapco breidt haar assortiment ABS-ringen uit met ruim 80 referenties. “Daarmee komt het totale aanbod voor de aftermarket uit op bijna 200 stuks, wat markt- en merkendekkend kan worden genoemd”, stelt Robin Weijerman van MW uit Naarden, die Mapco in ons land vertegenwoordigt.

Steeds vaker worden universele garages geconfronteerd met storingen – lampje dat tijdens het rijden blijft branden – van het ABS-systeem. In de praktijk blijkt vaak dat niet een elektronisch (sensor), maar een mechanisch probleem (de ABS-ring ook wel pulsring genoemd) de oorzaak te zijn.

Weijerman: “ABS-ringen zijn onderhevig aan corrosie en slijtage en zorgen dan voor een storingsmelding. Vaak moet er dan een relatief dure OE-ring via de merkdealer worden aangeschaft. In het onafhankelijke kanaal is er tot nu toe een beperkt aanbod van ABS-ringen. Mapco heeft met de uitbreiding van haar aftermarket assortiment nu een uitgebreid leveringsprogramma ABS-ringen voor vrijwel alle merken beschikbaar.”

De Mapco ABS-ringen worden via de reguliere automaterialengrossiers verkocht. Top drie automerken met meest verkochte ABS-ringen zijn Opel Astra, Audi A4 en Volvo C70.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 april 2026
Sidem op weg naar 50 procent minder CO2 in 2030
8 april 2026
Nederlandse Honda-dealers scoren in Europese Yūshū-awards
8 april 2026
Ayvens Carmarket komt met SoH-certificaat voor tweedehands EV
8 april 2026
Transactiemonitor moet misbruik laadpas voorkomen
8 april 2026
LKQ neemt Gamo over
8 april 2026
ANWB: Acht autostoeltjes falen in botsproef
Meest bekeken berichten
Recente reacties