Het plan om tol te gaan heffen op de Duitse wegen is in verkeerde aarde gevallen in Nederland. Zo tekenen minister Schultz en Anwb protest aan tegen de plannen. Of deze protesten bij de Duitsers indruk zullen maken is zeer de vraag.

De Duitse minister Alexander Dobrindt van Verkeer wil niet alleen op snelwegen maar ook op provinciale en lokale wegen tol gaan heffen. De Duitse automobilist wordt gecompenseerd voor de nieuwe maatregel zodat alleen buitenlanders ervoor gaan betalen. Hij vindt dat Duitsland met deze maatregelen niet veel anders doet dan veel andere Europese landen die al langer tol heffen.

Er bestaat, ondanks de protesten, grote kans dat de maatregel effectief wordt. Tussen verschillende voor- en tegenstanders in Duitsland zijn al verscheidene akkoordjes gesloten tussen partijen. Zo zou in ruil voor de tolheffing de pensioenen en minimumuitkeringen met rust worden gelaten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 februari 2026
Iets meer omzet LKQ, winst gehalveerd
20 februari 2026
Optrekken leeftijd youngtimer desastreus
19 februari 2026
LKQ neemt Automaterialen Rijpma over – breidt distributienetwerk verder uit
19 februari 2026
Kleine autoschade? Veel automobilisten melden niets uit angst voor hogere premie
19 februari 2026
DTC lanceert all-in platform voor Duitse auto-import
19 februari 2026
DKV Mobility benoemt René van Damme tot Teammanager Field Sales Benelux
Meest bekeken berichten
Recente reacties