Het familiebedrijf Porsche verkoopt hun Holding in Salzburg (PHS) voor 3,3 miljard euro aan Volkswagen. De overdracht moet in de eerste helft van 2011 plaatsvinden. PHS is het moederbedrijf van PGA Nederland en is de grootste
Europese dealerholding.

Professor dr. Martin Winterkorn van Volkswagen benadrukt dat PHS een zelfstandige onderneming blijft. Deze transactie is vorig jaar augustus al aangekondigd. De waarde van de sportwagenfabrikant is destijds op 12,4 miljard euro geschat. Porsche heeft echter zoveel schulden gemaakt, dat Volkswagen de koop nu vele malen goedkoper kan doen.

Bij PHS werken 20.300 mensen die in het vorige boekjaar een totale omzet van 12,2 miljard euro wisten te realiseren door 421.000 nieuwe auto’s te verkopen. Volgens Volkswagen is de winstgevendheid van PHS groter dan het marktgemiddelde. Getallen worden niet vrijgegeven.

PGA Nederland is sinds 8 mei 2009 de nieuwe naam voor de Nefkens Groep. In 2006 was dit bedrijf in ons land een van de grootste stijgers op de markt. PGA Nederland is de grootste Peugeot-, Honda- en BMW-dealer in Nederland.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 november 2025
Bob Velthuis beoogd voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
20 november 2025
Van Mossel neemt twee Britse dealergroepen over
20 november 2025
TransConnect breidt uit op Duitse markt
Meest bekeken berichten
Recente reacties