Het lijstje rechtszaken waarmee Volkswagen door de sjoemelaffaire wereldwijd te maken heeft is weer een stukje langer geworden. ’s Werelds grootste vermogensbeheerder – het Amerikaanse Blackrock, goed voor 4720 miljard dollar beheerd vermogen – doet nu ook mee.

Blackrock is aandeelhouder van VW (3,35%) en sluit zich vandaag in Duitsland aan bij de groep aandeelhouders die zich eveneens bekocht voelt. Gezamenlijk eisen zij het niet onaanzienlijke bedrag van twee miljard euro.

Blackrock komt in actie namens een aantal beleggingsinstellingen. Zij verwijten het autoconcern dat het hen niet heeft geïnformeerd over de gewraakte software waarmee Volkswagen-producten kunstmatig goede resultaten behaalde bij emissietests. Sinds de problemen ontstonden, deze maand exact een jaar geleden, is de waarde van een aandeel VW met de helft gedaald. In het verlengde van de gekelderde koers is van dividend hoegenaamd geen sprake meer. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 november 2025
Tobias Mohr salesmanager Schaeffler
12 november 2025
Recordjaar Sunny Cars
12 november 2025
Mobiliteitsalliantie start campagne voor betaalbare mobiliteit
12 november 2025
Drie sterren Euro NCAP voor Dongfeng Box
12 november 2025
‘Automobilisten onderschatten remweg op nat wegdek’
11 november 2025
Berner introduceert olie-absorbeermiddel
Meest bekeken berichten
Recente reacties