ABN AMRO heeft de prognose van de verkoop van nieuwe personenauto’s over geheel 2015 bijgesteld van 450.000 naar hooguit 420.000 stuks. Reden tot de afname is onder meer de aantrekkende huizenmarkt waardoor particulieren keuzes moeten maken in grote uitgaven.

Volgens ABN AMRO functioneert de zakelijke markt naar verwachting maar blijft de verkoop aan particulieren achter. In de occasionmarkt trekken de volumes wel aan en liggen de prijzen op een relatief hoog niveau.

De, nog steeds, hoge werkloosheid en aarzelende economische groei doen consumenten nog altijd aarzelen over de aanschaf van een nieuwe auto. Bovendien verliest de nieuwe auto zijn status en is niet langer een prioriteit, meent auto-analist Theo de Kort van ABN AMRO. Desalniettemin zal er eind dit jaar toch een run op de showroom komen, daar wederom de bijtellingsregels zijn veranderd en grote leasecontracten aflopen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 december 2025
TECH360 levert eerste diagnosespecialist af
19 december 2025
Van Mossel Duitsland neemt leasevloot MisterGreen over
19 december 2025
Gerard Bolder voorzitter RAI Auto’s
19 december 2025
Resultaten autodealers iets beter in Q3
19 december 2025
Verkeersboetes sinds 2021 fors gestegen
19 december 2025
SDV is uitdaging voor schadeherstel
Meest bekeken berichten
Recente reacties