Onze eigen overheid moet weer een belang nemen als aandeelhouder in Nedcar. Dat vindt vakbond De Unie. Daarnaast zou de Nederlandse regering ook moeten investeren in ‘het Nederlandse erfgoed’, omdat het dan makkelijker zou zijn om eventuele nieuwe investeerders over de streep te treken. Dat schrijft Het Financieele Dagblad.

Vakbondsbestuurder Suat Koetloe geeft in de krant aan dat het in landen als Duitsland, Frankrijk, en België ook zo geregeld is dat de overheid belangen heeft in industriële bedrijven. Maxime Verhagen, minister van Economische Zaken, is geen voorstander van staatssteun.

Bij Nedcar gaan zo’n 1.500 banen verloren door de sluiting van de fabriek. Het Chinese Youngman zou interesse hebben gehad in een overname. Eigenaar Mitsubishi liet begin deze maand weten volledig te stoppen met de autoproductie in Nederland. Lees er hier alles over >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
3 april 2026
PartsPoint: succesvolle AutoTechnica 2026
3 april 2026
Sectorgids wil samenwerking batterijsector versterken
3 april 2026
Europese EV-markt is verdeeld
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
Meest bekeken berichten
Recente reacties