De autoconcerns Groupe PSA en Fiat Chrysler (FCA) zijn in gesprek over een mogelijke fusie. Een bericht daarover van de Wall Street Journal is inmiddels bevestigd door de beide ondernemingen. Ze benadrukken dat de onderhandelingen in een pril stadium verkeren en nog kunnen afketsen.

Mocht het daadwerkelijk tot een fusie komen, dan ontstaat een onderneming met een beurswaarde van ruim veertig miljard euro en hoofdkantoren in zowel Europa als de VS. De koersen van de aandelen PSA en FCA kregen een stevige impuls als gevolg van de recente mediaberichten.

Er zou geen sprake zijn van een overname (door het financieel grotere PSA) maar van een samengaan op basis van gelijkwaardigheid. Daarbij wordt gekeken naar de mogelijkheid van een aandelenuitruil. Bestuursvoorzitter zou Peugeot-ceo Carlos Tavares worden, terwijl FCA-ceo John Elkann de raad van commissarissen zou gaan aansturen.

Renault

Fiat Chrysler probeerde eerder dit jaar te fuseren met Renault, tegenstrever van PSA. Dat plan ketste echter begin juni af op verzet van de Franse regering (aandeelhouder van Renault) en Renault-partner Nissan. Mocht er wél met FCA een deal tot stand komen, dan ontstaat in gebouwde aantallen auto’s (8,7 miljoen) ’s werelds vierde grootste fabrikant (nog net voor GM). De top drie wordt bezet door Volkswagen, de alliantie Renault-Nissan-Mitsubishi en Toyota.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 december 2025
Carwash Partspoint krijgt duurzaamheidskeurmerk
18 december 2025
Figiefa mist aftermarket in Automotive Package
18 december 2025
Nu al meer drankrijders dan in heel 2024
18 december 2025
Auto Kuipers Groep opent vijfde vestiging
18 december 2025
Overname Athlon door Arval bijna rond
18 december 2025
Recyclingbijdrage blijft 22,50 euro tot 2030
Meest bekeken berichten
Recente reacties