Het Japanse Suzuki Motor Corporation roept wereldwijd 109.000 Swifts Hatchback terug, die gemaakt zijn tussen september 2010 en april 2012. De betreffende benzinemodellen hebben namelijk kans op een brandstoflekkage.

In een rapport van het ministerie van landbouw, infrastructuur, transport en toerisme meldt de autofabrikant dat de lekkage kan ontstaan door een slechte aansluiting tussen een rubberen slang en de brandstoftank.

De auto’s die teruggeroepen worden zijn allemaal in Japan gebouwd. Daarvan zijn 53,801 Swifts geëxporteerd naar onder meer Australië en Europa. De auto’s die in Nederland rondrijden zijn voornamelijk geproduceerd in Hongarije. Bij Suzuki-importeur Nimag zijn nog geen meldingen van lekkage gedaan.

“De fabrikant heeft ons laten weten dat de recall van de Swift geen exemplaren betreft die in Nederland verkocht zijn. Er rijden in Nederland wel degelijk een aantal exemplaren rond uit de Japanse productie, zoals bijvoorbeeld de Swift Sport van het vorige type, maar dat is op het geheel een klein percentage. Hier komen immers voornamelijk exemplaren voor vanuit de productie in Hongarije”, aldus Bobbert van de Linden van Nimag.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juli 2025
Eerste e-step met kenteken
1 juli 2025
5,5 procent minder nieuwe auto’s in eerste halfjaar
1 juli 2025
Techniek Nederland introduceert Docking Van
1 juli 2025
Automotive Academy wordt LKQ Academy
1 juli 2025
Pilot met virtuele rijlessen
1 juli 2025
Horsmans servicedealer Subaru in Limburg
Meest bekeken berichten
Recente reacties