Al in 2007 lanceerde Sata haar snelreinigingsstation Clean RCS, vooral voor installatie binnen de spuitcabine. Het bedrijf lanceerde onlangs een nieuw systeem voor installatie in de mengruimte of vlak buiten de cabine. Hiermee wordt de reinigingstijd van spuitpistolen flink verkort.

De nieuwe Sata Clean RCS Compact is ontworpen om de reinigingsoplossing rechtstreeks uit de originele reservoirs te halen. Hierdoor is het niet meer nodig om de reinigingsoplossing in kleinere reservoirs over te brengen, waardoor tijd en geld bespaard wordt. De reiniging van de materiaaldoorgangen en luchtkap van het spuitpistool duurt slechts 21 seconden. Hierdoor zijn snelle kleurwisselingen mogelijk, zelfs van donkere naar lichte kleuren.
Dit snelle proces is te danken aan het cavitatie-reinigingssysteem van de Sata Clean RCS.

De installatie van een afzuigpijp voorkomt dat de oplosmiddeldampen in de werkomgeving vrijkomen. Het spuitpistool kan tijdens het reinigingsproces door de spuiter in beide ruimtes handig vastgehouden worden. Een flexibele nozzle en een effectieve zachte reinigingsborstel voorkomen schadelijke krassen op de luchtkap en het spuitpistool. De luchttoevoeraansluiting tijdens het reinigingsproces voorkomt de vorming van afzettingen in het spuitpistool en eventuele schade.

Ombouwset

Voor carrosseriebedrijven die al een beproefde Sata Clean RCS buiten hun spuitcabine gebruiken, biedt Sata ook een ombouwset aan, die het gebruik van grote originele reservoirs met reinigingsoplossing vereenvoudigt.

WSB Finishing Equipment is de Nederlandse importeur van het Duitse Sata.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 september 2025
ISP-groep plaatst kanttekening bij Data Act
12 september 2025
Auto Prof introduceert Commissie van Advies
12 september 2025
Vijftig jaar automotive innovaties
11 september 2025
Garage Michielsen wordt TOP Merkspecialist
11 september 2025
Hogere omzet, lagere winst autodealers
11 september 2025
Rolls-Royce Phantom wordt honderd in de Mariënwaerdt
Meest bekeken berichten
Recente reacties