Schadegarant gaat op 31 december 2015 alle contracten beëindigen met schadeherstellers, géén uitgezonderd. Schadegarant voelt zich genoodzaakt voor een kleiner netwerk te kiezen door de dynamiek in de verzekerings- en schadewereld.

Schadegarant heeft besloten tot deze strategische heroriëntatie, mede vanuit de wetenschap dat schades in de toekomst sterk zullen afnemen. Dat noopt verzekeraars tot het maken van keuzes, aldus Schadegarant, dat stuurt namens veertien verzekeraars.

Andere aanleiding voor dit besluit is het eigen onderzoek dat Schadegarant liet uitvoeren door SEO Economisch Onderzoek. De samenwerkingsovereenkomsten ‘nieuwe stijl’ worden uiterlijk 1 juli 2015 duidelijk, maar vast staat al wel dat Schadegarant (zoals nu ook het geval is) individuele overeenkomsten aangaat en expliciet niet kiest voor mantelovereenkomsten met schadeherstelketens.

Kleiner netwerk

“Het bestaande netwerk was het meest wijdvertakte en fijnmazige netwerk van ons land, maar de huidige en toekomstige ontwikkelingen vragen om een heel nieuw, kleiner netwerk dat klaar is voor herstel van schades van de toekomst”, aldus Johan Schoonhoven, directeur Schade- en Glasgarant.

Het is nog maar even geleden dat een andere grote opdrachtgever, Achmea, zorgde voor de nodige commotie in de branche. Recent kondigde Achmea aan zo nodig een accountantsverklaring op te eisen om zeker te zijn van het laagste tarief. Focwa kreeg veel vragen van leden wat hiermee te doen en laat weten dat ondernemers daar zelf een keuze in moeten maken.

Lees hier het complete verhaal >>

Automotive Insiders bespreekt op 11 november de jongste ontwikkelingen in de schadebranche. Nog niet ingeschreven? Bekijk het programma en schrijf alsnog in.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 januari 2026
Vattenfall: 68 procent meer laadsessies
23 januari 2026
‘Autoverzekering in 4 jaar 30 procent duurder’ 
23 januari 2026
Awards voor tien beste Autovakmeesters
23 januari 2026
Rolf Lauret treedt terug uit Autobinck Group
23 januari 2026
14e Nationaal Aftersalescongres: Blik op de toekomst
22 januari 2026
ANWB Wegenwacht: accu blijft grootste oorzaak van pech
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22