De schademarkt blijft aanhoudend overspannen en daar lijkt voorlopig geen verandering in te komen. Dat blijkt uit brancheonderzoek van Nolan, Norton & Co. Bij 45 procent van de bedrijven is de bezettingsgraad verslechterd, minder dan de helft is winstgevend, 6,5 procent overweegt te stoppen en 14 procent wil het bedrijf verkopen.

Uit het onderzoek blijkt ook dat onder de ketens meer verliesgevende bedrijven te vinden zijn, dan onder de onafhankelijke bedrijven. Dat is op zijn minst opmerkelijk te noemen.

Dat ketenbedrijven het moeilijker hebben dan onafhankelijke schadebedrijven, weet Aart Willem Saly (Nolan, Norton & Co) vooral aan de lagere uurtarieven bij de ketens, die vooral bij de kleine schadebedrijven onvoldoende worden gecompenseerd met hogere volumes.

Eigenlijk was er weinig goed nieuws te melden tijdens het Focwa-congres en is er ook weinig zicht op verbetering. Volumegroei biedt onvoldoende perspectief, het schadebedrag blijft onder druk, de operationele kosten lopen op en het onderscheidend vermogen van bedrijven is te beperkt, zo vatte Saly de stand van zaken nog even samen. “Perfectioneer je bedrijf of overweeg te stoppen”, was dan ook zijn boodschap. “Accepteer in ieder geval dat de markt lastig is.”

Spijtbetuiging

Tijdens het congres wond Focwa voorzitter Frits Huffnagel geen doekjes om het tumult rondom Hiqure. “Het spijt me en ik baal ervan”, reageerde hij op de onduidelijkheid rondom het keurmerk. Vorige week probeerde Huffnagel de kou ook al uit de lucht te halen rondom deze kwestie en liet hij weten dat de communicatie rondom Hiqure niet helemaal goed is gegaan.

Focwa hoopt nu een herstart te kunnen maken. Tegelijkertijd met het congres ging de website (Hiqure.nl) de lucht in, die allerlei ontstane misverstanden en ‘mythes’ over het keurmerk moet ophelderen.

“We zijn het onderling nog niet eens, maar we kunnen niet van elkaar blijven weglopen. Hier ligt een collectieve verantwoordelijkheid om met elkaar in gesprek te blijven om alles naar een ander stadium te brengen. Er ligt een gouden kans”, aldus Huffnagel.

In het aankomende nummer van Aftersales magazines kunt u nog veel meer lezen over het Focwa-congres.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03