De gestage groei van het elektrische wagenpark zorgt in de grote steden voor een grotere parkeerdruk. Doordat de hybride en elektrische wagens aan een vaste parkeerplek zijn gekoppeld vanwege het opladen, komen parkeerplaatsen voor brandstofauto’s in het geding.  

Zo is het elektrische en hybride wagenpark in Rotterdam en Amsterdam het afgelopen jaar, mede vanwege de belastingvoordelen, explosief gegroeid. De steden hebben nu gezamenlijk zo’n 1600 oplaadpunten en dus evenzoveel parkeerplekken die voor deze auto’s gereserveerd.

Door de forse toename van elektrisch rijden ontstaan er ook files bij laadpalen, voornamelijk in de centra. Een deel van de tijd staan die auto’s wel aan de paal maar niet te laden. In drukke gebieden kan dit een probleem worden.

Rotterdam probeert laadfiles te voorkomen door bij erg drukke palen direct een extra paal te plaatsen. Elektrisch rijden wordt door de stadsbesturen gepromoot om de luchtkwaliteit in de steden te verbeteren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 maart 2026
Brandbrief 20 organisaties naar Kamer over impact pseudo-eindheffing: boeteregen dreigt
9 maart 2026
Tussentijdse verlenging Ajax-Van Poelgeest
9 maart 2026
Puur op gevoel
6 maart 2026
Ayvens: Slechts kwart leaserijders is vrouw
6 maart 2026
Bandenindustrie viert innovatie en uitmuntendheid met dertien awards
6 maart 2026
Autoverzekering in Rotterdam het duurst
Meest bekeken berichten
Recente reacties