Auto Recycling Nederland (ARN) laat weten dat het recyclingpercentage van autowrakken in Nederland in een jaar tijd met bijna tien procent gestegen is naar 95,3 procent in 2010. Dat komt doordat het verbranden van shredderafval in afvalenergiecentrales met een R1-status sinds maart vorig jaar mogelijk is geworden.

Het verbranden van het shredderafval is een vervanging van storten en mag meetellen in de recyclingprestatie. De prestatie van 95,3 procent voldoet echter nog niet aan de in 2015 gestelde wettelijk verdeling van minstens 85 procent, aangevuld met 10 procent door verbranding met energieterugwinning. Nu is dat nog 12 procent.

Arie de Jong, algemeen directeur van ARN: “Wij willen zelfs een volgende stap zetten en stellen de vraag of het door ons te behalen recyclingpercentage van 95 procent het hoogst haalbare is. Het realiseren van duurzame doelen is een samenspel tussen wetgeving, economie en technologie. Zo mag recycling niet leiden tot onnodig energiegebruik en de daarmee samenhangende CO2-emissies.”

In 2010 zijn in Nederland 249.008 auto’s afgemeld als autowrak, waarvan 215.975 voertuigen door de contractpartners van ARN zijn verwerkt. Hiermee komt het marktaandeel van ARN in 2010 uit op 86,7 procent.

Download hier het ARN-duurzaamheidverslag 2010 >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
3 april 2026
PartsPoint: succesvolle AutoTechnica 2026
3 april 2026
Sectorgids wil samenwerking batterijsector versterken
3 april 2026
Europese EV-markt is verdeeld
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
Meest bekeken berichten
Recente reacties