Wie nu een Uber-taxi bestelt merkt dat er vaak een Mercedes komt voorrijden. Of dat gaat veranderen weten we niet, maar inmiddels is de Japanse autofabrikant Toyota een strategische samenwerking aangegaan met het volgens velen disruptieve Uber.

Chauffeurs van Uber kunnen bij de aanschaf van een nieuwe auto per direct in diverse landen een financieel aantrekkelijke afspraak maken met Uber en Toyota. Met de deal positioneert Toyota zich in een rijtje autofabrikanten die in dergelijke mobiliteitsdienstverleners investeren of overnemen. Zo nam General Motors voor 500 miljoen dollar een strategisch belang in het bedrijf Lyft; Volkswagen investeerde bijna 270 miljoen euro in Uber-concurrent Gett.

Fabrikanten verwachten schijnbaar veel van de verschuiving van autobezit naar autogebruik en willen in dat proces op tijd aan de knoppen zitten. Bovendien zullen bij de verdere integratie van telematicasystemen (de connected klant) dergelijke diensten ongetwijfeld gekoppeld gaan worden aan een per app online toegankelijk merkenplatform.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 maart 2026
Van Poelgeest BMW nieuwe hoofdsponsor BMW Racing Cup
24 maart 2026
China exporteert nu meer auto’s naar Europa dan andersom
24 maart 2026
ElaadNL wint Gouden RAI Wiel voor pioniersrol in slim laden
24 maart 2026
EV: Tesla domineert in park, VW in de voorraad
23 maart 2026
Reparatiekosten auto’s stijgen naar recordniveau
23 maart 2026
Michelin komt met energiezuinige banden: Primacy 5 en Pilot Sport 5
Meest bekeken berichten
Recente reacties