In een gezamenlijk project hebben het Duitse Fraunhofer Instituut en het Nederlandse TNO een techniek ontwikkeld die de efficiency van tractiebatterijen in auto’s aanmerkelijk kan vergroten. Volgens de instanties is een actieradius van meer dan duizend kilometer binnen bereik gekomen.

De kern van de nieuwe techniek is een ultradunne laag, net zo dun als de dikte van één atoom, waarmee een veel effectievere reactie  van elektriciteit en chemische stoffen bereikt kan worden.

SALD

De techniek wordt SALD genoemd, wat staat voor Spatial Atom Layer Deposition. Deze techniek is niet nieuw en dateert van 2008. Nieuwe ontwikkelingen maken het mogelijk dat deze techniek nu effectief ingezet kan worden. De processen in een batterij vinden nu nog alleen aan de oppervlakte plaats.

De nieuwe techniek werkt driedimensionaal en is daarmee veel effectiever. Een prettige bijkomstigheid zou zijn dat de benodigde zeldzame aardmetalen zoals kobalt, nikkel  en mangaan in mindere mate nodig zijn om de batterij te produceren.

Bekeken wordt nu wie de batterij kan gaan produceren. Er is in Eindhoven een bedrijf opgericht, SALD b.v., dat een en ander op gang moet brengen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 oktober 2025
Omzet GPC 4,9 procent hoger in derde kwartaal
22 oktober 2025
Schaeffler VLS breidt uit met Vitesco
22 oktober 2025
Fuchs introduceert voertuigscanners TwoTronic
22 oktober 2025
Apetrots op een prachtige branche
21 oktober 2025
GRS-partnerbijeenkomst nieuwe stijl maakt uitbreiding netwerk wereldkundig
21 oktober 2025
Zwaardere crashtests onthullen zwakke plekken in autostoeltjes
Meest bekeken berichten
Recente reacties