BMW heeft een mooie primeur op het Mobile World Congress 2015 in Barcelona. De autofabrikant presenteert daar deze week de Vehicular Small Cell, een mini basisstation om de connectiviteit in de auto te verbeteren.

Aangezien het ‘Internet of things’ in opkomst is en er in de auto steeds meer gebruik wordt gemaakt van apparaten die draadloos verbonden zijn, heeft BMW met een aantal partners stappen gezet om ontvangstproblemen op te lossen. “Dr Peter Fertl, projectmanager bij BMW Group: “De Vehicular Small Cell zorgt ervoor dat inzittenden ongestoord hun mobiele apparaten kunnen gebruiken, zoals de smartphones, tablet en smartwatch. Dit kan zelfs als er in een gebied wordt gereden waar slecht bereik is van het mobiele netwerk.”

Vehicular Small Cell geeft via de antenne van de auto toegang tot mobiele netwerken en tegelijkertijd reduceert het de elektromagnetische straling in het voertuig. “Het apparaat zendt op laag vermogen uit, wat straling minimaliseert en de batterij van het mobiele apparaat spaart”, aldus BMW.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 april 2026
Manifest moet duurzaam schadeherstel versnellen
15 april 2026
AutoScout24 ziet helft meer aanvragen voor elektrische occasion
15 april 2026
Concept of grossier?
15 april 2026
RDW geeft typegoedkeuring af voor FSD Supervised Tesla
15 april 2026
TurboPartnerPro: werkplaatsconcept voor grip op turbomontage
14 april 2026
AutoTechnica dankbaar voor ruim 30.000 bezoekers
Meest bekeken berichten
Recente reacties