Er komt geen samenwerking tussen Apple en autofabrikant Hyundai/Kia op het vlak van autonome auto’s. De autofabrikant maakt bekend de gesprekken te hebben beëindigd. Aandeelhouders zetten daarop de koers van zowel Hyundai als Kia flink lager.

Afgelopen week stegen de koersen juist, in afwachting van een mogelijke deal met Apple. Dat nieuws veroorzaakte de beste beursdag voor het aandeel Kia. Nu duidelijk is dat er geen deal komt, volgde daarop de slechtste dag sinds 2001. Het bedrijf verloor zo ruim 5 miljard euro aan marktwaarde.

Startfase

Hyundai, moeder van Kia, maakte bekend van verschillende kanten te zijn benaderd om autonome, elektrische mobiliteit te ontwikkelen. “Er is geen besluit genomen, want we zijn nog in een startfase.”

Vanuit Apple bleef het overigens stil.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 september 2025
Fastned Gentbrugge als blauwdruk
17 september 2025
Met Logpay-kaart ook naar Argos en amiGo
17 september 2025
VNA ziet mobiliteitstransitie stilvallen
17 september 2025
BOVAG negatief over ‘pseudo-eindheffing’
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
Meest bekeken berichten
Recente reacties