Hyundai wil een sprong maken met zelfrijdende auto’s. Daarnaast wil het maximaal gebruik gaan maken van connectiviteit. Hiertoe heeft de Zuid-Koreaanse autofabrikant een strategische alliantie gesloten met het Israëlische Autotalks.

Autotalks is een ontwikkelaar van systemen die de auto laten communiceren met van alles en nog wat, ook wel V2X genoemd. Middels het concept Autotalks zal connectiviteit zich niet beperken tot communicatie tussen de auto, zijn berijder en de fabrikant en/of zijn dealernetwerk. De communicatie vindt ook plaats met de weginfrastructuur, met andere Hyundai’s, auto’s van andere merken, met vrachtwagens, met personen etc. Autotalks zal voor Hyundai niet alleen inzetten op connectiviteit in relatie tot autonoom rijden, maar maakt deze technologie ook beschikbaar voor de meer conventionele auto’s.

Metawave

Eerder al maakte Hyundai bekend dat het investeert in technologiebedrijf Metawave. Dit bedrijf ontwikkelt intelligente radarsystemen die kunnen worden gebruikt in zelfrijdende auto’s. Dat de ontwikkeling van Hyundai niet stilstaat, bleek ook al uit de samenwerking die Hyundai is gestart met Audi om brandstofceltechnologie toepasbaar te maken voor elektrische auto’s.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
18 september 2025
De menselijke factor
17 september 2025
Fastned Gentbrugge als blauwdruk
17 september 2025
Met Logpay-kaart ook naar Argos en amiGo
17 september 2025
VNA ziet mobiliteitstransitie stilvallen
17 september 2025
BOVAG negatief over ‘pseudo-eindheffing’
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
Meest bekeken berichten
Recente reacties