ALD Automotive heeft zich aangesloten bij de internationale MaaS Alliance. Deze publiek-private samenwerking heeft als doel een gezamenlijke aanpak voor Mobility as a Service uit te rollen. Met dit lidmaatschap wil ALD de samenwerking met andere partijen op het gebied van MaaS intensiveren.

aldDe alliantie houdt zich bezig met het creëren van een open markt en een succesvolle implementatie van MaaS binnen Europa. Daarvoor is integratie nodig van de verschillende mobiliteitsdiensten, zoals openbaar vervoer, auto- en fietsdeelinitiatieven, taxidiensten, autoverhuur en autolease. MaaS maakt het mogelijk om deze mobiliteit flexibel en op afroep af te nemen en te betalen.

Regelgeving

Op dit moment telt MaaS Alliance 75 leden en richt ze zich op drie pijlers: gebruikerswensen en regelgeving, open marktontwikkeling en technologie. Nederland is binnen de internationale ALD groep pilotland voor innovaties en specifiek het specialisme multimodaliteit. De Nederlandse vestiging zal dan ook een belangrijke rol spelen bij deze samenwerking door het opdoen van praktijkervaring en deze te delen met de ALD groep en de alliantie.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
Meest bekeken berichten
Recente reacties