De Chinese fabrikant van elektrische auto’s heeft in Assen zijn tiende Power Swap Station geopend. Daarnaast introduceert Nio zijn Power Grid Service na de recente uitrol in Denemarken nu ook in Nederland. Deze dienst brengt vraag en aanbod op het Nederlandse energienet beter in balans.

De batterijwisselstations spelen daarbij een belangrijke rol, omdat zij de overtollige energie op het net kunnen opslaan in de batterijen voor de elektrische voertuigen.

“Samen met EQUIGY en Vandebron bieden we een innovatieve oplossing aan voor balanceringsdiensten van het Nederlandse energienet”, zegt Ruben Keuter, algemeen manager van Nio Nederland. “De partnerships onderstrepen onze toewijding aan duurzame ontwikkeling en laten zien hoe innovatie en samenwerking kunnen bijdragen aan een groenere toekomst.”

Flexibel

“Een van de meest complexe vraagstukken van deze tijd is het ontsluiten van flexibel vermogen”, aldus Martin van ’t Verlaat, hoofd technologie bij Equigy. “De samenwerking met Vandebron stelt bedrijven zoals Nio in staat te ondersteunen bij het realiseren van gezamenlijke duurzaamheidsdoelen.”

“We kijken ernaar uit om samen met Nio de batterijen in de Power Swap Stations zo slim en zo duurzaam mogelijk te laden en ze daarnaast in te zetten voor flexibele balanceringsdiensten”, vult Wessel Bakker namens Vandebron aan. “Het is mooi om te zien hoe we – door samen op te trekken in het innovatieproces – een bijdrage kunnen leveren aan het beter balanceren van het overbelaste energienet.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 mei 2026
Hogere winstgevendheid Continental
6 mei 2026
Inter-Sprint naar The Tire Cologne
6 mei 2026
Autobedrijf Frank: Als CHAMPION LUBRICANTS SPECIALIST straal je vertrouwen uit
5 mei 2026
Van Mossel groeit door naar 7,6 miljard euro omzet
5 mei 2026
Geotab breidt OEM-telematica uit met Polestar
5 mei 2026
ING: EV’s in de lift, beleid dreigt rem te vormen
Meest bekeken berichten
Recente reacties