In de aanloop naar de Europese verkiezingen begin juni roept de ADPA, de Europese koepelorganisatie van leveranciers van automotive data, Europese wetgevingsinstanties in een manifest op om de veiligheid, duurzaamheid en toegankelijkheid van automobiliteit te verbeteren.

Volgens de ADPA beschikt het Europese parlement over de mogelijkheden om concurrentie te bevorderen, de belangen van consumenten te waarborgen, zonder onnodige lasten op te werpen. Bestaande wetgeving moet strenger gehandhaafd en verbeterd worden. Verder moet het potentieel dat data bieden beter worden benut, de voetafdruk van het bestaande wagenpark worden verbeterd en de universele aftermarket systematisch worden geraadpleegd bij iedere politieke en wetgevende ontwikkeling die de automotive sector als geheel raakt.

Voorzitter Ralf Pelkmann (TecAlliance) van de ADPA: “We hopen dat het nieuwe Europees Parlement en de nieuwe Europese Commissie hun herkomst eer aan zullen doen door automobiliteit te blijven verbeteren en veiliger, duurzamer en toegankelijker te maken voor iedereen, overal en altijd.”

Vicevoorzitter Michael Pedersen (Hella Gutmann Solutions) van de ADPA: “We zien uit naar een nauwe samenwerking met de aankomende beleidsmakers terwijl de automotive industrie zich blijft ontwikkelen temidden van snelle technologische ontwikkelingen en veranderende consumentenwensen.”

Algemeen directeur Pierre Thibaudat van ADPA: “Met enige politieke wil en gerichte maatregelen zullen Europees Parlement en Europese Commissie in staat zijn om concrete verbeteringen te brengen in het dagelijks leven van iedereen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 januari 2026
ANWB Wegenwacht: accu blijft grootste oorzaak van pech
22 januari 2026
Auto-inbraken dalen, maar onderdelen worden steeds vaker gestolen
22 januari 2026
Auto Prof 2026 groter en beter
21 januari 2026
In deze Nederlandse stad moet je extra oppassen voor bestuurders onder invloed
21 januari 2026
Snap-on presenteert nieuwe TRITON diagnosetester
21 januari 2026
TomTom: Den Haag filehoofdstad van Nederland
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22