Afcar, de alliantie die opkomt voor de vrijheid van autoreparatie in de Europese Unie, heeft Ursula von der Leyen als onlangs herkozen voorzitter van de Europese Commissie in een brief herinnerd aan het klaarliggende wetsvoorstel dat toegang tot voertuigdata regelt voor alle relevante partijen.

Afcar heeft er begrip voor dat wetgeving heeft moeten wachten tot na de Europese verkiezingen, hoewel Von der Leyen eerder beloofde de zaak voor het einde van 2023 te zullen regelen. Nu de verkiezingen achter de rug zijn, herinnert Afcar Von der Leyen aan haar eerdere belofte.

Data Act

Afcar stelt dat de vorig jaar aangenomen Data Act ontoereikend is voor specifieke aspecten van de automotive markt. De Data Act gaat namelijk niet in op het systemische probleem van concurrentie in de sector en biedt ook geen juridische basis voor economische investeringen in diensten die gebruikmaken van voertuigdata.

Waar fabrikantenkoepel Acea benadrukt dat er al twintig Europese wetten zijn die het delen van voertuigdata regelen en te kennen geeft geen behoefte te hebben aan nog meer wetgeving, vraagt Afcar, waarin de aftermarket zich heeft verenigd, juist om een sectorspecifieke regeling die een gelijke toegang tot door voertuigen gegenereerde data mogelijk maakt.

Deel dit artikel op​

Eén reactie

  1. Ls,
    Ik heb namens een grote marktpartij EU toegang geregeld (tegen betaling) bij 23 automerken.
    Dat was al enige tijd terug.
    Groet Gerard van de meent

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties