Airbagproducent Takata uit Japan lijkt de wrange vruchten te gaan plukken van verkeerd geproduceerde airbags. Steeds meer automerken haken af omdat de airbags de veiligheid van de inzittenden niet kan garanderen.

De gewraakte airbags zouden al tot tientallen ongelukken hebben geleid, waaronder een aantal met dodelijke afloop. Vanwege de potentiële veiligheidsproblemen met de airbags zijn wereldwijd al miljoenen auto’s teruggeroepen. De terugroepacties raken naast Toyota, Fiat en Chrysler onder meer Mazda, GM, Honda, Ford en BMW.

De problemen bij Takata zijn goed nieuws voor de concurrentie. Onder meer Honda gaf al aan voor vervangende onderdelen bij het Deense Autoliv en het Japanse Daicel te hebben aangeklopt. Analisten verwachten dat de klantenkring van Takata de komende maanden verder zal slinken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 oktober 2025
Omzet GPC 4,9 procent hoger in derde kwartaal
22 oktober 2025
Schaeffler VLS breidt uit met Vitesco
22 oktober 2025
Fuchs introduceert voertuigscanners TwoTronic
22 oktober 2025
Apetrots op een prachtige branche
21 oktober 2025
GRS-partnerbijeenkomst nieuwe stijl maakt uitbreiding netwerk wereldkundig
21 oktober 2025
Zwaardere crashtests onthullen zwakke plekken in autostoeltjes
Meest bekeken berichten
Recente reacties