Het heeft er alle schijn van dat de autoverkoop in de VS dit jaar op een ‘all time high’ gaat uitkomen. Vrijwel alle automerken scoorden een vette plus in de maand oktober waarbij de Amerikaanse consument zijn aandacht vooral laat uitgaan naar de grotere modellen.

De kooplust is te verklaren door het gestegen consumentenvertrouwen, de lage benzineprijzen en de stijgende lonen. Ford wist 13 procent meer personenauto’s aan de man te brengen. Bij Fiat Chrysler werden 15 procent meer auto’s verkocht. Bij GM vielen de verkopen 16 procent hoger uit dan een jaar eerder.
De buitenlandse autofabrikanten Nissan, Toyota en Honda deden het eveneens goed. Toyota slechtte afgelopen maand de barrière van 200.000 auto’s, tegen 180.580 een jaar eerder. Nissan verkocht 13 procent meer auto’s, waar rekening werd gehouden met een plus van krap 10 procent. En Honda boekte een plus van krap 9 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 augustus 2025
Conti’s voor zelfrijdende voertuigen
15 augustus 2025
Hogere omzet, lagere winst Hankook
15 augustus 2025
‘Vol gas tegen de muur’
14 augustus 2025
‘Geen richting aangeven grootste ergernis’
14 augustus 2025
Yokohama boekt 10,3 procent meer omzet in H1 2025
14 augustus 2025
Jan-Piet van Kesteren directeur Goodyear EMEA
Meest bekeken berichten
Recente reacties