De Anwb pleit voor lagere en simpelere autobelastingen. Dat zegt Frits van Bruggen, de nieuwe hoofddirecteur van de Anwb. Ook wil Anwb de autoverzekering voor jongeren betaalbaar maken.

Van Bruggen vindt de afdracht aan autobelasting onevenredig. Over elke gereden kilometer wordt gemiddeld tien cent aan autobelasting afgedragen. Dit terwijl er slechts vijf cent gaat naar infrastructuur en het wegverkeer. “Het allerlaatste wat moet gebeuren, is dat de autobelastingen nog verder omhoog gaan”, aldus Van Bruggen tegen BNR.

De Anwb wil bovendien dat jongeren, met aantoonbaar goed rijgedrag, beloond worden met een korting op premie als zij hun eigen eerste auto willen verzekeren. Jongeren die gebruik maken van de gezinsauto kunnen voortaan worden bijgeschreven op de Anwb-verzekeringspolis van hun ouders of verzorgers. Zo is het mogelijk dat zij als beginnende bestuurder meteen beginnen met de opbouw van een no-claim.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
10 juli 2025
CSW maakt koppeling met Partslink24
10 juli 2025
Maikel Simonis salesdirecteur CarGarantie
10 juli 2025
Vlaanderen wil apk-markt opengooien
10 juli 2025
Aanvullende accuverzekering NN
10 juli 2025
Maalstroom
Meest bekeken berichten
Recente reacties