Autodealer Wensink moet zijn werknemers drie vrije dagen geven ter compensatie van een eenmalige uitkering. Dat heeft de rechter geoordeeld in een zaak die FNV Metaal tegen de autodealer had aangespannen.
Wensink is dealer van Alfa Romeo, Fiat, Ford, Mercedes-Benz en Smart. Het bedrijf heeft zo’n 750 mensen in dienst.
In de cao voor de werknemers staat dat als een eenmalige uitkering (1,5 procent van het jaarsalaris) niet kan worden betaald, de werkgever hiervoor in de plaats drie dagen vrij moeten geven. Wensink weigerde dit te doen waarop FNV Metaal een rechtszaak aanspande.
De rechter heeft de autodealer in het ongelijk gesteld en bepaald dat het niet naleven van de cao niet is toegestaan en leidt tot oneerlijke concurrentie. Wensink zal nu alsnog zijn werknemers drie dagen vrij moeten geven.