Achteruitrijden en inparkeren met een caravan of aanhanger wordt binnenkort een fluitje van een cent. Trailer Assist van Volkswagen neemt het vaak lastige achteruitrijden met aanhanger of caravan volledig van de bestuurder over.

Trailer Assist wordt in 2014 op de markt verwacht. Het systeem wordt gestart met een druk op de knop. De bestuurder bepaalt vervolgens met een draaiknop de rijrichting van auto plus aanhanger. Die ingestelde richting wordt automatisch door de auto gevolgd, de bestuurder hoeft enkel gas te geven of te remmen. Het systeem werkt met beelden van de achteruitrijcamera die tevens worden weergegeven op het display.

Trailer Assist vormt een aanvulling op Trailer ESP, dat tijdens het rijden het scharen van een auto-aanhanger combinatie kan voorkomen. Trailer ESP is onderdeel van het standaard stabiliteitssysteem van Volkswagen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
12 januari 2026
Waarom Nederland zijn EV’s weer ziet vertrekken
12 januari 2026
Forse stijging autodiefstallen 2025
9 januari 2026
Branchecoalitie vraagt informateur om hervorming autobelasting
9 januari 2026
Cockpitinnovaties Bosch op CES 2026
9 januari 2026
Kwaliteit gestuurd door data
Meest bekeken berichten
Recente reacties