Achteruitrijden en inparkeren met een caravan of aanhanger wordt binnenkort een fluitje van een cent. Trailer Assist van Volkswagen neemt het vaak lastige achteruitrijden met aanhanger of caravan volledig van de bestuurder over.

Trailer Assist wordt in 2014 op de markt verwacht. Het systeem wordt gestart met een druk op de knop. De bestuurder bepaalt vervolgens met een draaiknop de rijrichting van auto plus aanhanger. Die ingestelde richting wordt automatisch door de auto gevolgd, de bestuurder hoeft enkel gas te geven of te remmen. Het systeem werkt met beelden van de achteruitrijcamera die tevens worden weergegeven op het display.

Trailer Assist vormt een aanvulling op Trailer ESP, dat tijdens het rijden het scharen van een auto-aanhanger combinatie kan voorkomen. Trailer ESP is onderdeel van het standaard stabiliteitssysteem van Volkswagen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties