Rema Tip Top en Harrems leveren vanaf deze maand het luchtkanon Bead Bazooka van Gaither. Hiermee kan de hiel van de band binnen enkele seconden op zijn plaats gebracht worden. Na de montage van een band op een wiel zijn de wangen van de band vaak naar binnen gebogen.

Gaithers nieuwe luchtkanon weegt 5,5 kilo, heeft een tank van zes liter en biedt meer vermogen (maximaal acht bar). De bestaande vulketels in de markt zijn uitgerust met een tank van twintig liter en wegen zo’n dertien tot vijftien kilo, afhankelijk van het type ventiel. Ondanks de kleine tank is Gaithers nieuwe Bazooka geschikt voor motor, personenwagen, runflat banden en vrachtwagenbanden.
Het geheim zit hem in het nieuwe gepatenteerde automatische ventiel dat razendsnel opent. Daarnaast is de loop aangepast waardoor ook lucht uit de nabije omgeving als het ware wordt meegezogen in de band. De perslucht uit het reservoir vliegt in de band, waardoor de hielrand op zijn plaats schiet. Vervolgens kan de monteur de band via het ventiel oppompen.

“Het vullen van banden lijkt een groeiend probleem, omdat de banden qua structuur en maten complexer zijn geworden. Ook door foutief transport en/of stapelen van banden sluit het geheel niet goed af na montage. In zo’n situatie is een pompring minder praktisch in gebruik en maatafhankelijk. Dit leidde ertoe dat de laatste jaren de vraag naar luchtkanonnen is blijven toenemen”, aldus Ralph Dubbeldam van Technomarketing. Gaither is een zelfstandige tak binnen de Technomarketing / Technogroup-organisatie.

Gaither verwacht in 2012 wereldwijd 12.000 Bazooka’s te verkopen, een verdubbeling van de 6.000 stuks die momenteel met de GB5Z en GB5A gegenereerd wordt.

[responsive-video identifier=”FIlqOlxELDg”][responsive-video identifier=”1jEJldQbUsQ”]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 mei 2026
Hogere winstgevendheid Continental
6 mei 2026
Inter-Sprint naar The Tire Cologne
6 mei 2026
Autobedrijf Frank: Als CHAMPION LUBRICANTS SPECIALIST straal je vertrouwen uit
5 mei 2026
Van Mossel groeit door naar 7,6 miljard euro omzet
5 mei 2026
Geotab breidt OEM-telematica uit met Polestar
5 mei 2026
ING: EV’s in de lift, beleid dreigt rem te vormen
Meest bekeken berichten
Recente reacties