Nu de stichting SIMS in haar missie is geslaagd, vinden haar oprichters Bovag en RAI Vereniging het moment gekomen om ieder voor zich onderwerpen als slimme mobiliteit, connectiviteit en (big-)data ter hand te nemen en er beleid op te formuleren.

SIMS-directeur Leo Bingen keert terug naar de RAI Vereniging, van waaruit hij sinds 2009 gedetacheerd was. Zijn exacte functie is nog niet helder, wel het aandachtsgebied: dat blijft gericht op data- en informatiebeleid.

De stichting voor Standaardisatie- en Informatiebeleid Mobiliteit Sector zag zeven jaar terug het levenslicht. Doel was voor de branche een eigen data- en informatiebeleid te ontwikkelen, om op basis daarvan standaarden te formuleren. Al in een vroeg stadium van haar bestaan (h)erkende SIMS de mogelijkheden en het belang van connectiviteit tussen voertuigen, de bestuurder en de omgeving – en de rol van data hierbij. Beide brancheorganisaties zijn de afgelopen jaren door de stichting ondersteund bij het onderkennen van deze trends en het ontwikkelen van visie en beleid. Nu echter vinden Bovag en RAI Vereniging het tijd om met de opgedane inzichten voortaan ieder een eigen koers te varen, op basis van de behoeftes van eenieders achterban.

De door SIMS ontwikkelde standaarden blijven voor de gehele markt beschikbaar. Uitsluitend hiervoor zal de stichting in afgeslankte vorm blijven voortbestaan.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 augustus 2025
9 procent meer nieuwe auto’s in juli
1 augustus 2025
Kwart BOVAG-bedrijven MVT ontevreden over cao
1 augustus 2025
Complete lijn verlichting ERA bij LKQ
31 juli 2025
Mewa werkkleding perfect voor warme werkdagen
31 juli 2025
Renault benoemt François Provost tot directeur
31 juli 2025
Univé zet AI in bij schadebeoordeling
Meest bekeken berichten
Recente reacties