Eric Tak, voorzitter van Bovag Autodealers, heeft vrijdag in een gesprek op BNR Nieuwsradio de verwachting uitgesproken dat een halvering van het aantal fysieke autoshowrooms voor de hand ligt. Dit zou komen doordat klanten steeds meer online een nieuwe auto aanschaffen.
Bovag laat daarmee dus weten dat het aantal aangesloten vestigingen van de huidige 2200 naar zo’n 1100 zal teruglopen. Tak zei op BNR dat de er niet veel hoeft te gebeuren voordat er iets fout gaat, omdat de marges flinterdun zijn. “We moeten anders communiceren en aankopen, met producten als private lease en car sharing. Je moet kosten uit de keten halen en dat kan alleen als je het aantal fysieke showrooms vermindert”, aldus de voorzitter in het radio-interview.
Overigens zouden er niet veel banen verloren hoeven te gaan. De autoverkoop via internet creëert namelijk ook nieuwe werkgelegenheid. Tak denkt wel dat daarvoor veel medewerkers moeten worden omgeschoold.