lease overname

Ondernemers met dieselvoertuigen kunnen tijdelijk profiteren van een brandstofcompensatie van 20 cent per liter via Regeljelease.nl. Het leaseplatform heeft daarvoor een regeling opgezet die bedoeld is om een deel van de recente stijging van de prijs van diesel in verband met de situatie in het Midden-Oosten op te vangen.

Volgens het bedrijf zijn de dieselprijzen de afgelopen periode met ongeveer 40 cent per liter (exclusief btw) gestegen. Vooral ondernemers met bedrijfswagens merken dat direct in hun kosten, omdat zij vaak afhankelijk zijn van dieselbestelauto’s voor hun dagelijkse werkzaamheden.

Groot aandeel diesel bij bedrijfswagens

Uit cijfers van het platform blijkt dat ongeveer 91 procent van de bedrijfsauto’s in Nederland nog altijd op diesel rijdt. In sectoren zoals bouw, logistiek en serviceverlening zijn alternatieven vaak nog beperkt beschikbaar, waardoor prijsstijgingen aan de pomp direct doorwerken in de bedrijfsvoering.

Volgens oprichter Sem Smeenk is de compensatieregeling bedoeld als tijdelijke verlichting voor ondernemers die te maken krijgen met hogere brandstofkosten.

“Met deze regeling willen we ondernemers helpen een deel van de recente prijsstijging op te vangen,” aldus Smeenk.

Tot 250.000 liter

De regeling geldt voor maximaal 250.000 liter diesel. Ondernemers die gebruik willen maken van de compensatie kunnen zich aanmelden op Regeljelease.nl.

Volgens het bedrijf kan de recente prijsstijging ondernemers gemiddeld zo’n 550 euro extra per voertuig per jaar kosten. Dat bedrag kan volgens het platform doorwerken in meerdere sectoren van de economie, bijvoorbeeld via transport- en logistieke kosten.

Mogelijke impact voor autobedrijven

De ontwikkeling raakt vooral ondernemers met dieselbestelauto’s, een voertuigcategorie die nog altijd een groot deel van het wagenpark vormt. Voor autobedrijven en werkplaatsen blijven bedrijfswagens op diesel daardoor een belangrijk segment in onderhoud en service. De kostendruk bij mkb-rijders kan ertoe leiden dat onderhoud vaker wordt uitgesteld.

Foto: Regeljelease.nl

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2026
Vernieuwde website De Hoeve Multipower focust op oplossingen
12 mei 2026
Jim Schouten directeur Innovam
12 mei 2026
Vakantieverkeer zorgt voor meer autoschades
12 mei 2026
Bandenvervangingsmarkt veert op in eerste kwartaal 2026
12 mei 2026
Boekhorst neemt Regio Autoschade Almelo over
12 mei 2026
‘Auto’s waarmee ik een persoonlijke band kweek, gaan nooit weg’
Meest bekeken berichten
Recente reacties