Ondernemers in de auto- en motorbranche boekten in het derde kwartaal van 2017 bijna vier procent meer omzet dan in Q3 een jaar eerder. Bovendien denken ze in 2018 de groei van de afgelopen kwartalen door te kunnen zetten, meldt het CBS in zijn Kwartaalmonitor.

cbs-derde-kwartaal-2017-2De merkimporteurs behaalden bijna 7 procent meer omzet dan een jaar eerder, de omzet in de personenautobranche was ruim 6 procent hoger. De bedrijfsautobranche daarentegen kende een  omzetdaling van bijna 3 procent. Na negen kwartalen van groei zagen ook de autoservicebedrijven de omzet met bijna 1 procent dalen. De omzet van handelaren in auto-onderdelen daalde met bijna 2 procent.

Verwachtingen

Ten opzichte van voorgaande jaren zijn de verwachtingen voor 2018 hoog. Bijna 33 procent van de ondernemers denkt dat zijn omzet komend jaar toeneemt. Ruim 6 procent verwacht het personeelsbestand volgend jaar uit te breiden; ruim 5 procent is van plan meer te investeren. Daarbij gaat het echter om een gemiddelde. Zo verwacht volgens het CBS de handel in auto-onderdelen juist te moeten snijden in het aantal medewerkers. Verder zijn ondernemers in autohandel en -reparatie  voornemens komend jaar meer te investeren, terwijl autoservicebedrijven en handelaren in auto-onderdelen juist verwachten dat minder te doen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
5 juni 2026
In Memoriam – Jo Rutten (1941 – 2026)
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
Meest bekeken berichten
Recente reacties