In Malaga heeft expertise-organisatie Dekra haar testomgeving voor de connected car in gebruik genomen. Deskundigen uit eigen huis toonden twee testscenario’s voor vehicle-2-everything (V2X) (auto’s in relatie tot de infrastructuur, voetgangers).

Deze technologieën zorgen dat medeweggebruikers informatie ontvangen over bewegingen en locaties van alle andere weggebruikers en over de infrastructuur in hun directe omgeving. De hub in Malaga focust voornamelijk op testen vroeg in de productontwikkeling en R&D validatie. BMW stelde drie conventionele en twee elektrische voertuigen beschikbaar voor een demo van Emergency Electronic Brake Lights (EEBL) en een Road Work Warning (RWW).

Te testen systemen

Dekra test daarnaast systemen die assisteren bij links afslaan, snelheidsadvies geven voor een groene golf en waarschuwen voor de dode hoek, door rood licht rijden, verlies van voertuigcontrole en een komende aanrijding (‘pre-crash’). Al deze testscenario’s zijn inmiddels voor klanten beschikbaar. “Fabrikanten kunnen zich nu voorbereiden op de toekomst”, aldus Ivo Rauh, lid van Dekra’s raad van bestuur.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
14 juli 2025
Plannen voor nieuwe autobelastingen bieden goede aanknopingspunten
14 juli 2025
Allianz Direct wint Independer Award Auto 2025 voor beste prijs-kwaliteit
14 juli 2025
Repareren of vervangen?
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
Meest bekeken berichten
Recente reacties