De dieselmotor van de nieuwste Audi A3 staat in het verdachtenbankje, sinds een analyse door onderzoekscentrum JRC. In opdracht van de Europese Unie testte JRC in hoeverre het als uiterst milieuvriendelijk te boek staande premium model inderdaad schoon is. Dat valt tegen.

Volgens Duitse media is de onderzoekscommissie van het Europees Parlement erover geïnformeerd dat de A3 vreemd uitstootgedrag vertoont, dat kan duiden op gesjoemel.

Bij wisselende temperaturen en omstandigheden komen sterk wisselende resultaten naar voren. Bij de koude start zijn de waarden voorbeeldig (minder dan 80 milligram stikstofdioxide per km). Eenmaal op temperatuur gaf bij een herstart de test meer dan het dubbele (163 milligram) aan uitstoot te zien. Dat is vreemd, bezien vanuit de praktijk dat een warme motor doorgaans minder uitstoot dan een net gestart exemplaar. Bij een andere test (tien graden Celsius) was er nog altijd een sterke overschrijding (140 milligram per km).

De vraag is nu of de wisselende waarden duiden op misleiding. Audi zelf wijst er ter verdediging op dat de A3 bij eerdere, door andere partijen uitgevoerde metingen met vlag en wimpel geslaagd is. Concerngenoot Volkswagen werd in september vorig jaar het onderwerp van een slepend schandaal over manipulatie van emissiewaarden. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 oktober 2025
RDW vernieuwt erkenningenstelsel
13 oktober 2025
Vos Autotechniek wint vijfde ACtronics Service Point Award
13 oktober 2025
‘Stem verkeersboete af op ernst overtreding’
13 oktober 2025
Concurrentiebeding: bescherming of blok aan het been?
10 oktober 2025
Dodge-specialist viert veertigjarig bestaan
10 oktober 2025
Fastned opent eerste stations in Spanje
Meest bekeken berichten
Recente reacties