CNV en FNV roepen garagemedewerkers, fietsherstellers, caravandealers, autoverhuurders en motorreparateurs in heel Friesland op om donderdag 27 februari hun werk 24 uur neer te leggen.
Inzet is een nieuwe cao voor de motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven in Nederland. De vorige cao liep tot 31 januari 2025. Nadat onderhandelingen op niets uitliepen, besloten de vakbonden tot acties over te gaan. De staking van donderdag 27 februari betekent de achtste stakingsdag in de sector. “We gaan net zo lang door tot de werkgevers wel bereid onze richting op te bewegen”, zegt Nicole Engmann van CNV.
Loon
Breekpunt in de onderhandelingen bleek de looneisen van de vakbonden. Voor de nieuwe cao, die op 1 februari had moeten ingaan, bieden de werkgevers -verenigd in BOVAG- een loonsverhoging van 3,55 procent voor 18 maanden. Volgens CNV is dat op jaarbasis minder dan de (verwachte) inflatie, waarmee medewerkers dus koopkracht inleveren. CNV wil 6 procent, de (verwachte) inflatie plus een stukje koopkrachtverbetering.