De RDW heeft duizenden automobilisten ten onrechte aangeslagen voor de nieuwe fijnstofheffing (roettax).

Dat bericht het AD nadat vorige week 5590 eigenaren van een dieselauto vorige week een brief hebben gekregen van de RDW dat zij onterecht zijn aangeslagen voor die fijnstofheffing.

Roettax

Eigenaren van een oudere dieselauto betalen per 1 januari 2020 een toeslag van 15 procent op de motorrijtuigenbelasting (wegenbelasting) wanneer zij meer dan 5 milligram per kilometer fijnstof uitstoten; meer dan 10 milligram per kilowattuur (kWh) fijnstof uitstoten; geen gesloten fabrieksroetfilter hebben als de fijnstofuitstoot onbekend is, of een retrofit roetfilter hebben.

Import

Probleem is dat van geïmporteerde auto’s vaak niet bekend is of die af-fabriek zijn uitgerust met een roetfilter. De RDW raadt daarom dieselrijders die zijn aangeslagen voor de fjnstofheffing aan om de uitstootgegevens van de auto bij de RDW te laten controleren. Ook kunnen zij navraag doen bij de importeur, of zelf onder de auto kijken (of dat door de garage laten doen) om te zien of er een af-fabriek roetfilter aanwezig is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 mei 2025
Autoverzekering Suzuki-dealers voor 12 jaar garantie
22 mei 2025
Wico Autolakken heet voortaan Prepaire
22 mei 2025
Eurami wordt Bosch First Supplier Premium
22 mei 2025
Jos van den Bergh coördinator pr voor VER
22 mei 2025
Onzekerheid troef over auto uit China
21 mei 2025
Occasionprijzen blijven licht stijgen
Meest bekeken berichten
Recente reacties