In het jaar 2011 heeft Euro NCAP in totaal 53 nieuwe modellen getest, waaronder de eerste commercieel beschikbare EV Nissan Leaf. Elf auto’s daarvan kregen vier sterren in de crashtest, de Dacia Duster presteerde het slechtst. De testinstantie heeft nu een top vijf gemaakt van de meest veilige auto’s met de maximaal toegekende vijf sterren, ieder in hun eigen categorie.

De Audi Q3 is de winnaar als kleine off-road 4×4 auto. Als supermini is in 2011 de Chevrolet Aveo als beste getest en de Ford Focus staat bovenaan in de categorie kleine familieauto. Leidend in de categorie kleine MPV is de Mercedes B-klasse. De Volvo V60 sluit de lijst als best geteste in de categorie grote familieauto’s.

Euro NCAP heeft in 2011 maar één pickup getest, de Ford Ranger. Deze auto scoorde beter dan eerder geteste pickups, met name op het gebied van voetgangerveiligheid. De Nissan Leaf was de eerste EV die vijf sterren uitgedeeld kreeg van de testorganisatie. EV’s worden naast de standaard tests die ‘normale’ auto’s ondergaan, ook nadrukkelijk getest op de staat van de stroomvoorziening na een ongeluk.

In 2012 zullen de standaard testvoorwaarden door Euro NCAP verder worden aangescherpt, met een minimumscore van veertig tot zestig procent bij de voetgangerstest. Euro NCAP viert dit jaar haar vijftienjarig bestaan.

Bekijk hier de testlijst van de top vijf over 2011 >>

Het verhaal van een crashtest

[responsive-video identifier=”QGf0nMoVK7s”]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties