Bij Exide Technologies, één van de grootse accuproducenten ter wereld, rolde onlangs de 2,5 miljoenste start-stop accu van de lijn. Exide is in 2009 gestart met de productie van dergelijke accu’s. De onderneming produceert ze momenteel in twee van haar fabrieken, in Spanje en in Italië. Het bedrijf heeft ook een kantoor in Bunnik.

Exide Technologies was in 2004 de eerste in de sector die voor de micro-hybride versie van de Citroën C3 een AGM accu ontwikkelde. In 2009 ontwikkelde het bedrijf als eerste de honderd procent recyclebare Enhanced Cycling Mat (ECM) accu, die nu door tal van bekende Europese autofabrikanten in hun start-stop modellen wordt ingebouwd.

Exide Technologies is inmiddels de tweede grootste leverancier van start-stop accu’s in Europa. Sinds 2010 heeft Exide de productie van deze accu’s verdubbeld. Het bedrijf zal ook tachtig miljoen dollar extra investeren om de productiecapaciteit voor micro-hybride accu’s in Europa uit te breiden.

“We beschouwen micro-hybride auto’s als een mainstream ontwikkeling en we verwachten dat zeventig procent van alle auto’s met verbrandingsmotoren hiermee uitgerust zullen worden”, zegt Michael Geiger, vicepresident OE-verkoop bij Exide.

Exide heeft begin dit jaar de oorspronkelijke Ni-Mh accu van een Honda Insight vervangen door een lood-zuur combinatie. Lees er hier alles over >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 december 2025
Kennismaken met equipment in Koskamp Experience Center
23 december 2025
Eurorepar Car Service doneert aan Ambulance Wens
23 december 2025
Wat verandert er voor autobezitters in 2026?
23 december 2025
Autotaalglas Alphen aan den Rijn is verhuisd
23 december 2025
Detailing is een vak
22 december 2025
Vakgarage van der Horst sluit zich aan bij INDI: actuele data voor betere service
Meest bekeken berichten
Recente reacties