Fastned, bouwer van oplaadstations voor elektrische auto’s langs snelwegen, wil met een gang naar de NPEX-beurs 40 miljoen euro ophalen voor de financiering van een landelijk dekkend netwerk. Daarnaast is Fastned in gesprek met Duitsland, Frankrijk en Zwitserland voor de bouw van snellaadstations.

Fastned is opgericht door Bart Lubbers, zoon van oud-premier Ruud Lubbers die via zijn investeringsmaatschappij direct bij het bedrijf is betrokken. Het bedrijf heeft de concessie om op 200 locaties langs de Nederlandse snelwegen oplaadstations te bouwen. Er zijn op dit moment negen snellaadstations maar Fastned wil nu doorpakken.

Er rijden in Nederland nu circa 4000 elektrische wagens rond, hybride voertuigen niet meegeteld. Ondanks dat er door het afschaffen van de belastingvoordelen de klad is gekomen in de verkoop, is de verwachting dat dat aantal in 2020 gegroeid zal zijn tot 200.000. In 2020 moeten er 1 miljoen elektrische auto’s in Nederland rondrijden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 december 2025
Omzet Autodoc stijgt met 17,0 procent
4 december 2025
Ola Källenius herkozen als president Acea
4 december 2025
Kinderen krijgen eigen verkeersbord
4 december 2025
Onterecht beroep op retentierecht: Rolls moet terug naar eigenaar
3 december 2025
Nieuw bij Nissens: bobines
3 december 2025
Diagnose op afstand met TechPRO 2 Mahle
Meest bekeken berichten
Recente reacties