Grossiersorganisatie Group Auto Nederland en Fource hebben hun samenwerking verlengd tot en met in elk geval 2018. Volgens Freek Blekxtoon, directeur van Group Auto verloopt het partnership uitstekend en groeien de meeste leden.

Blekxtoon: “Er heerst een hoop onrust in de grossiersmarkt. Veel bedrijven zijn onzeker over hun toekomst en velen weten niet goed welke afwegingsfactoren ze moeten maken bij eventuele keuzes. Het allerbelangrijkste aspect waar een grossier evident op wordt afgerekend, is beschikbaarheid van onderdelen. Bij Fource is dat perfect voor elkaar.
Het bestuur en directie van Group Auto hebben de bestaande samenwerking nu met nog eens twee jaar verlengd, zodat de leden precies weten met welke feiten en zekerheden ze kunnen blijven werken, voor minimaal weer drie jaar. Laten we eerlijk zijn, in de huidige markt kijkt niemand verder dan zo’n periode. Er is bovendien nog voldoende ruimte voor ons om flexibel te blijven in ons assortimentsbeleid: een groot deel van de loyaliteit gaat weliswaar richting Fource, maar er zijn ook nog zo’n 25 andere partnerleveranciers over (van de aanvankelijk 40 partijen).”

Motorparts

Ook met Motorparts is de samenwerking verbeterd en uitgebreid, waardoor Group Auto beschikt over een tweede leverancier, die een breed merkenpalet hanteert. Ook zij kunnen daglevering bieden en Group Auto heeft ook met hen een aantal zekerheden geregeld in een samenwerkingsovereenkomst. Zij voeren een aantal merken die Fource niet heeft en hebben ook een aantal andere, specifieke voordelen waar de Group Auto leden van kunnen profiteren.

“De afgelopen maanden hebben wij hard gewerkt aan onze toekomst en een betere combinatie dan Fource-Motorparts kunnen wij, na ook een aantal al eerder uitgeprobeerde leveranciersvarianten, niet verzinnen. Dus hebben wij als bestuur en directie nu weer rust gecreëerd voor onze leden. En over drie jaar? Dat weet niemand, je kunt het eenvoudigweg niet verzinnen, en voor elke ondernemer geldt: wie dan leeft, wie dan zorgt. Dus zullen wij dynamisch blijven meegroeien met de marktontwikkelingen. Vooralsnog hebben wij de feiten en zekerheden goed in de smiezen”, aldus Blekxtoon die eraan toevoegt dat er best nog een aantal wisselingen te verwachten is in de grossiersnetwerken, omdat het bijna einde bonusjaar is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 april 2025
NexDrive en 50five maken laadoplossingen toegankelijk
2 april 2025
Autobedrijf Jan Greijmans verder als TOP Merkspecialist in Mazda
2 april 2025
Een robuuste strategie
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
Meest bekeken berichten
Recente reacties