De handelswaarde-index Xray is gestegen ten opzichte van twee maanden terug. De stand kwam in oktober uit op 79,23, dat is 2,54 procent hoger dan het laagste niveau van 2012. In juni werd toen 76,7 gehaald.

De stijging is volgens Tom Corduwener van Xray onder andere het gevolg van de afname van de nieuwverkoop, waardoor het aanbod van gebruikte auto’s daalde. Ook nemen de bedrijfsvoorraden bij de professionele handel en groothandel af en is het huidige aanbod van ex-lease minder dan vorig jaar.

Corduwener: “Enerzijds door de nog steeds succesvolle export, waardoor leasemaatschappijen de auto’s rechtstreeks in het buitenland verkopen en anderzijds omdat de auto’s die nu terugkomen ingezet zijn in 2008 en 2009. Dat was het begin van de crisisjaren en dus was er logischerwijs minder inzet van lease.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
29 april 2025
Forse omzetgroei voor Autodoc in 2024
29 april 2025
Driver Lounge wordt hart van vernieuwd Maas-De Koning Moordrecht  
29 april 2025
LKQ als concepteneigenaar
28 april 2025
Personenauto’s steeds langer, breder en zwaarder
28 april 2025
De transformatie van Automotive Academy
28 april 2025
‘Kans Bosch Car Service te worden met beide handen gegrepen’
Meest bekeken berichten
Recente reacties