Het Vara consumentenprogramma Kassa heeft in haar uitzending op zaterdag 15 oktober de televisiereclames van bedrijven zoals Carglass en Autotaalglas aan de kaak gesteld. “Ze jagen ons de stuipen op het lijf als het gaat om een sterretje in de voorruit.”

Glasspecialisten melden dat een ster meteen gerepareerd moet worden, omdat dit anders bij plotselinge temperatuurverschillen doorscheurt tot een enorme barst. Kassa onderzocht of het echt zo erg gesteld is met een sterretje in de voorruit als gesuggereerd wordt. Als test is een auto mee een vriezer ingenomen om te kijken of zo’n sterretje inderdaad verder zou scheuren bij enorme temperatuurverschillen. Dit blijkt niet het geval.

De ANWB reageerde als volgt in de uitzending: “De hedendaagse autoruit scheurt niet zo snel en er is absoluut geen reden voor paniek als je een sterretje in de ruit hebt.” Johan Boelhouwer van Carglass deelt een andere mening: “Uit ons eigen onderzoek blijkt dat tachtig procent van de sterretjes doorscheurt bij een temperatuurswisseling. Ons standpunt is dan ook: elke sterretje zal vroeg of laat scheuren. Is het niet binnen een aantal minuten dan wel over een aantal jaar”, aldus Kassa.

Bekijk hier de betreffende aflevering van Kassa >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 september 2025
1,2 procent meer occasions verkocht in augustus
2 september 2025
Uitstoot nu al onder doelstelling 2030
2 september 2025
KwikFit verzorgt e-bike service Decathlon
2 september 2025
Ode aan onze helden – ervaren, veerkrachtig en klaar voor de toekomst
1 september 2025
Nieuw bij Hella: kits met blokken en schijven
1 september 2025
UFI levert transmissiefilters Hyundai en Kia
Meest bekeken berichten
Recente reacties