Automobilisten krijgen op vrijdag de dertiende vaker te maken met een ster of een barst in de voorruit of een ingeslagen zij- of achterruit. Uit onderzoek van Carglass blijkt dat er op deze ongeluksdag in totaal zes procent meer schadegevallen gemeld worden dan op een gewone vrijdag.

Een barst of sterretje in de voorruit is de meest voorkomende schade die wordt gemeld. Op vrijdag de dertiende is hierin een toename van tien procent in het aantal sterschades bij Carglass. De ruithersteller is tot deze conclusie gekomen na vergelijking van de cijfers van de afgelopen zeven jaar. Hierbij zijn alle meldingen van een gewone vrijdag vergeleken met de meldingen op vrijdag de dertiende.

Vooral leaserijders zijn vaker gedupeerd op de ongeluksdag. Met een toename van acht procent zijn deze automobilisten vaker slachtoffer van autoruitschade dan gemiddeld genomen op vrijdag.

Opvallend is dat het Centrum voor Verzekeringsstatistiek juist minder ongevalmeldingen registreert op vrijdag de dertiende dan op andere dagen. Bij Carglass worden relatief meer schades gemeld via de website ( 23 procent) dan telefonisch ( 4 procent).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties